Napisz baśń, w której zawrzesz słowa...

Temat utworzony · 2 Posty · 10 Wyświetlenia
  • Napisz baśń, w której zawrzesz słowa:
    „Czasem wróżka dar przemian ci oddaje, by życie ci rozbłysło urokiem i wdziękiem a wówczas to, co kochasz mądre się wydaje a co kochasz serdecznie wydaje się piękne.”

• Dar przemian

W odległych czasach, kiedy to magia mieszała się z rzeczywistością w małej wiosce mieszkała dziewczynka. Miała na imię Nicola.
    Dziewczynka była dobra i czuła. Słuchała rodziców i kochała zwierzęta, ale jak to z dziećmi bywa, zawsze ładniejszym wydaje się być coś, czego akurat nie mamy.

Kiedyś, kiedy siedziała z rodzicami w kuchni przy stole, mama zauważyła ogromnego pająka. Krzyknęła ze strachu i już tata biegł, aby go zabić. Nicola stanęła w obronie pająka. Złapała go w słoik i wyniosła do ogrodu. Wtedy stała się rzecz niebywała. Pająk przemówił. Była to bowiem wróżka pod postacią stwora. Za ocalenie wróżka dała Nicoli dar czynienia rzeczy innymi, o który mała prosiła.
    Uradowana dziewczynka zaczęła czary. Miała pieska, brązowego kundelka, a zawsze marzyła o śnieżnobiałym pudlu. Rach, ciach i biały psiak już merdał ogonkiem. Wybiegła z nim przed dom. Piesek stąpał ostrożnie, nie było mowy o susach, czy skokach … był wszak biały i bał się ubrudzić. To nie było cos, czego się spodziewała. Mój stary psiak był taki mądry, a ten… Pobiegła do domu. Jej mama, kobieta skromna, myślała raczej o innych niż o sobie. Pomyślała mała, zrobię z niej damę. Jak pomyślała, tak zrobiła. Oto stała przed nią kobieta szykowna, zupełnie inna od jej mamy. Pobiegła się przytulić. A dama spojrzała na jej umorusane ręce i cofnęła się. Och, co ja najlepszego zrobiłam? Zapłakała Nicola. Ja przecież kochałam swoją mamę, była piękna! I polały się łzy rzęsiste.

Wtem zjawiła się wróżka, która otarła łzy Nicoli chusteczką i rzekła: ,,Czasem wróżka dar przemian ci oddaje, by życie ci rozbłysło urokiem i wdziękiem a wówczas to, co kochasz mądre się wydaje a co kochasz serdecznie wydaje się piękne.”

Komentarze do zadania:

Ostatnio dodane zadania: