Napisz przemowę dotyczącą znęcania się nad zwierzętami.

#1808
Temat utworzony · 2 Posty · 16 Wyświetlenia
 • Napisz przemowę dotyczącą znęcania się nad zwierzętami.

 • Koleżanki i koledzy!
  Staję tutaj przed Wami smutna, bo też sprawa, o której chce powiedzieć nie należy do najweselszych. Chodzi mianowicie o problem znęcania się nad zwierzętami.

  Zwierzęta od wiek wieków są nam pomocne przy pracy, teraz zastąpiły je maszyny, ale nie zawsze tak było, są też naszymi przyjaciółmi. To wrażliwe istoty… czujące i potrafiące kochać.

  Ludzie zapominają o tym, że to żywe istoty, traktują je jak zabawki, które, gdy się znudzą, rzucają w kąt. Ile razy pies, kot, czy chomik, został wyrzucony na bruk, tylko dlatego, że znudził się właścicielom lub opieka nad nim przerosła możliwości człowieka?

  Takie zachowanie jest straszne, bo jak można tak traktować żywą istotę?
  Nie raz zwierzęta żyją w fatalnych warunkach, głodne, bez dostępu do wody, są bite i dręczone. Psy są wiązane do budy na krótkich łańcuchach, koty rzucane z okien budynków i podpalane...

  To fakty, nie fantazja! I dzisiaj chciałabym zaapelować o większą empatię dla zwierząt – próbę postawienia się w ich roli i odpowiedzenia sobie na pytanie, jak my byśmy się czuli, gdyby ktoś nas tak traktował?
  Działania ludzi dobrego serca to kropla w morzu potrzeb. Potrzebna jest większa edukacja ludzi, chociaż co ja mówię, niewyobrażalne jest dla mnie, żeby zdrowy człowiek dręczył żywą istotę!

  Kończąc to krótkie wystąpienie, chciałabym do Was zaapelować o większą czujność, o zwracanie uwagi na sytuacje zwierząt. Kiedy widzisz, że ktoś dręczy zwierzę – sprzeciw się! Zrób coś, cokolwiek, aby nie dopuścić do takiego działania! To naprawdę mały gest dla Ciebie, a czasem może ocalić życie!

Ostatnio dodane zadania: