Napisz opowiadanie zimowe.

#1783
Temat utworzony · 2 Posty · 22 Wyświetlenia
 • Napisz opowiadanie zimowe.

 • Opowiadanie zimowe.

  Wokół sań zebrała się już spora grupka dzieci. Kłócą się i przepychają, każde chce siedzieć z przodu. Nareszcie wszyscy ulokowali się wygodnie i sanie ruszyły.

  Droga wiodła przez las, pomiędzy drzewami i wykrotami, wąską drogą, hen daleko za widnokrąg. Padał drobny śnieg, który wpadał do oczu, ust i nosów. Nikomu to jednak nie przeszkadzało. W saniach śmiechy i żarty. Kuba zaintonował piosenkę, Agnieszka podchwyciła i wszyscy zaśpiewali zgodnym chórem: Hej, hej, hej sokoły… Pieśń niosła się w dal napełniając serca radością.
  Wreszcie sanie zatrzymały się na polanie. Wszyscy rozbiegli się w poszukiwaniu suchych gałęzi na ognisko – tak, będą pieczone kiełbaski! Bartek buszował w pobliskich krzakach, gdy nagle oczom jego ukazał się dzik. Najprawdziwszy. Chłopiec znieruchomiał, a po chwili wydarł się na całe gardło: Ratunku! W tym momencie dzik spłoszony widać krzykiem chłopca uciekł. Nie czekał na odsiecz, która właśnie nadchodziła. Wokół Bartka zrobiło się tłoczno, wszyscy wypytywali, czy nic mu nie jest i czy bał się dzika. Bartek oczywiście udawał twardziela i opowiadał, że specjalnie spłoszył zwierzę, ale i tak nikt mu nie wierzył.
  Wkrótce na polanie powstał spory stosik gałęzi i można było rozpocząć pieczenie. Iskry strzelały wysoko w ciemniejące już niebo. Od ognia biło przyjemne ciepło. Dziewczyny grzały zmarznięte ręce i nosy. Chłopcy chcieli urządzić skoki przez ogień, ale opiekunka stanowczo tego zabroniła, więc tylko przekrzykiwali się, kto i jak by skakał. Gdy wszyscy się najedli, nadszedł czas na opowieści. Grzegorz rozpoczął pierwszy historię zaczarowanego zamku, który miał stać niedaleko, i kryć niewyobrażalne skarby. Snuł swą opowieść ciekawie, tak, że nikt nie spostrzegł, że zrobiło się prawie zupełnie ciemno. Czas było wracać.

  Droga powrotna wydawała się być jakaś taka tajemnicza i złowroga. W uszach dźwięczały jeszcze słowa opowieści o zamku i czarach, a noc sprzyjała czarom. W tak tajemniczych nastrojach cała gromada zajechała przed hotel. Dzisiejszej nocy będą cudowne sny!

Ostatnio dodane zadania: