Wehikuł czasu przeniósł kopciuszka w XXI wiek, napisz współczesną wersję baśni.

#1745
Temat utworzony · 2 Posty · 87 Wyświetlenia
 • Wehikuł czasu przeniósł kopciuszka w XXI wiek, napisz współczesną wersję baśni o tej postaci 200 słów.

 • Kopciuszek XXI wieku.
  Działo się to niedawno, bardzo niedawno… może dzieje się teraz? Żyła dziewczynka skromna i pracowita. Miała jednak bardzo wymagającą macochę, która nie szczędziła jej krzywd i poniżania.

  Macocha uprzykrzała jej życie na każdym kroku, karząc porządkować obszerną korespondencje mailową, jaka otrzymywała.

  Pewnego razu na mailową skrzynkę trafiło zaproszenie do królewskiego pałacu na bal. Ucieszyła się dziewczyna, bo była mowa o wszystkich pannach w państwie, ale macocha zabroniła Kopciuszkowi wyprawy na przyjęcie. Poszły jej dwie przyrodnie siostry, ale nie ona.

  Gdy dziewczyna rozpaczała siedząc nad stosem listów, zjawiła się wróżka – jej matka chrzestna i ubrawszy ją w najmodniejsze ciuszki, posłała na bal. Miał Kopciuszek tylko wrócić przed północą.

  Na balu okazało się, że nie ma modniejszej i piękniejszej dziewczyny od niej, nic więc dziwnego, że książę na nią właśnie zwrócił uwagę. Tańczyli więc razem wciąż i wciąż, aż zegary wybiły dwunastą. Wtedy to Kopciuszek zerwał się jak oparzony i rzuciwszy krótkie: żegnaj – uciekł. Gdzie cię znajdę? – zdążył zapytać książę. Mój mail jest w twojej skrzynce pocztowej – odkrzyknęła i już jej nie było.

  Próżno książę poszukiwał dziewczyny. Wynajął hackerów, którzy przetrząsali sieć w poszukiwaniu śladu Kopciuszka – działania nie przyniosły rezultatów.
  Wreszcie natrafili na mail macochy. Była w nim mowa o trzech córkach, pokazano mu dwie. Zapytał o trzecią, a gdy macocha zaczęła wymigiwać się, pojawił się Kopciuszek. Książę od razu ją poznał, mimo ubogiego stroju i zabrał do pałacu. Tam odbyło się wesele. Tańce trwały nie do północy, ale cały tydzień – tak się radował z odnalezienia miłości swojego życia.

Ostatnio dodane zadania: