Napisz list do Ziemi (przynajmniej 150 słów)

Temat utworzony · 2 Posty · 54 Wyświetlenia
  • Napisz list do Ziemi (przynajmniej 150 słów)

•                                                                                                                                      Lublin 11.04.2019

Kochana Ziemio,
    Kreśląc tych kilka słów do Ciebie drżę z obawy o ludzką przyszłość. My ludzie nie dbamy o Ciebie. Zatruwamy morza i oceany, generujemy mnóstwo śmieci – słowem nie szanujemy Cię. Nie rozumiemy, że gdy Ty zginiesz, my również. To mnie bardzo martwi. Nie przemawiają do ludzi nawoływania grupy ekologów, którzy widza jak cierpisz. Nie przemawia do nich sam widok niknących lasów, brudnych wód, zatrutego powietrza…

Ty z takim spokojem znosisz nasze działania. Nie buntujesz się, lecz ciągle karmisz nas swoimi dobrami. Dajesz nam schronienie, pokarm – dajesz życie!

Przepraszam Cię Ziemio za ludzką bezmyślność. Mam nadzieję, że w porę opamiętamy się i wspólnie uratujemy to, co jest jeszcze do uratowania, co nie umarło. Jest jeszcze czas, tylko musimy się pospieszyć, bo zostało go niewiele!
    Kończąc ten list, mam nadzieję Ziemio, że poczekasz jeszcze na nas, na nasze opamiętanie, że nie poddasz się i nie zginiesz, a będziesz walczyć. Liczę na to, a wiedz Ziemio, że jest spora grupa ludzi, która walczy w Twojej obronie i liczba ta rośnie!

Pozdrawiam Cię Ziemio serdecznie!
    Iwona

Ostatnio dodane zadania: