Opisz mężczyznę na zdjęciu. Jest to obraz pt "Preparation for the Examination"

#1733
Temat utworzony · 2 Posty · 22 Wyświetlenia
 • Opisz mężczyznę na zdjęciu. Jest to obraz pt "Preparation for the Examination"

  8027476dd8ea38e07ea81bab14113530.jpg

 • Autorem przedstawionego obrazu jest rosyjski malarz LLYA REPIN. Został on namalowany w 1864 roku. Technika wykonania to olej na płótnie. Tytuł tego dzieła to „ Preparation for the Examination ”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy : „ Przygotowanie do egzaminu. ''

  Na przedstawionym powyżej obrazie widzimy siedzącego mężczyznę na krześle przy swoim biurku. Jest ubrany prawdopodobnie w szkolny mundur ze spodniami w kratkę, natomiast na głowie nosi czapkę. Prawa dłoń dotyka jego ust. Wygląda to tak, jakby ten młodzieniec przeglądał się w lustrze stojącym na biurku. ( w oryginale obrazu w jego większej części, byłby to gest skierowany do kobiety, która stoi w oknie pobliskiego domu ) Mężczyzna ten przypomina ucznia przygotowującego się do jakiegoś egzaminu. Wygląda dość młodo, a książki położone na biurku zdradzają, że przed chwilą skończył się uczyć. Na drugim planie możemy dostrzec okno z żółtymi zasłonami, a także część kanapy na której w oryginale leży druga osoba.

  Obraz ten należy do realizmu, autor pokazał nam rodzajową scenkę z której bije spokój i pewna melancholia, tak często wykorzystywana przez rosyjskich malarzy. Kolory są ciepłe, a nastrój dość spokojny. Nie ma tu żadnej gry kolorami, ale jest za to prosty przekaz, który pokazuje nam, że uczeń zrobił sobie przerwę w nauce, by spojrzeć na to, co się dzieje za oknem ( w oryginale ). Obecnie dzieło znajduje się w Państwowym Muzeum Rosyjskim.


  W załączniku obraz w całym rozmiarze :

  dzis.jpg

Ostatnio dodane zadania: