Napisz opis ulubionej książki. Ma być '' Mały Książę. ''

#1723
Temat utworzony · 2 Posty · 21 Wyświetlenia
  • Napisz opis ulubionej książki. Ma być '' Mały Książę. ''

  • Moją ulubioną książką jest książka Antoine de Saint-Exupery pt "Mały Książe". Opowiada ona o chłopczyku zamieszkującego asteroidę B-612, który przybył na Ziemię i się pojawił na Saharze, gdzie spotkał pilota uszkodzonego samolotu.

    Jest to mały chłopczyk dość szczupły o kręconych blond włosach. Na sobie nosi długi czerwony płaszcz. Jest niskiego wzrostu i ma sympatyczną twarz.
    Można powiedzieć o nim, że jest bardzo pracowity, gdyż na swojej asteroidzie wzorowo wykonywał swoje zadania czyli np systematycznie czyścił wulkany. Ponadto był opiekuńczy co udowodnił tym ,że dbał o swoją różę. Nadmienić trzeba też, że miał wielką wyobraźnię gdyż potrafił sobie wyobrazić baranka i słonia w wężu Boa. Charakteryzowała go także wielka dobroć i wielkie pragnienie przyjaźni co możemy zauważyć przy jego znajomości z lisem.Jest także bardzo mądry co wykazał w swoich podróżach po innych planetach. Brzydził się kłamstwem i je potępiał. Zadawał zawsze inteligentne pytania czym zadziwiał ludzi mieszkających na odwiedzonych przez niego planetach. Jego błyskotliwość również można zauważyć w pytaniach , które zadawał pilotowi. Czasami jednak był trochę naiwny , ale to może tłumaczyć jego wiek, i dziecięce podejście do świata dorosłych. Był także wierny swojej róży , co możemy zauważyć po jego wizycie w ogrodzie róż. Można powiedzieć , że jak na swój wiek jest bardzo inteligentny, a jego zachowanie nie wskazywało że jest jeszcze dzieckiem.

    Reasumując według mnie jest to wspaniała książka z której można się dużo
    nauczyć i dowiedzieć o ludzkich cechach charakteru i ich upodobaniach. Jest to ksiązka zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wszystkim polecam tę lekturę,bo czytając ją nie stracimy czasu, lecz dowiemy się wiele o ludziach.

Ostatnio dodane zadania: