"Latarnik", Henryk Sienkiewicz. Uzupełnij :

#1714
Temat utworzony · 2 Posty · 20 Wyświetlenia
  • "Latarnik", Henryk Sienkiewicz. Uzupełnij :

    Posada .......................... w .................................. daje mu poczucie ......................................, ........................................, ......................................., czuje się oderwany od dawnej ........................ i niepowodzeń. ............................ pełni swoje obowiązki, wpatruje się w ......................... i rozmyśla. W niedzielę wyrusza do miasteczka na ................................ i po ..........................., w których szuka wiadomości o ............................ . Ma nadzieję, że Polacy odzyskają ........................................ i będzie mógł wrócić do ........................ .
    Po pewnym czasie następuje u niego zobojętnienie dla świata. Samotne życie na wysepce wpływa na jego usposobienie i osobowość. Rezygnuje ze wspomnień i marzeń, przestaje tęsknić za ................... i jego nostalgia przechodzi w rezygnację. Staje się niemal mistykiem.

  • Posada (latarnika) w (Aspinwall) daje mu poczucie (spokoju) i (bezpieczeństwa), czuje się oderwany od dawnej tułaczki i niepowodzeń. (Odpowiedzialnie) pełni swoje obowiązki, wpatruje się w (morze) i rozmyśla. W niedzielę wyrusza do miasteczka na (Mszę Świętą) i po (gazety), w których szuka wiadomości o (Europie). Ma nadzieję, że Polacy odzyskają (niepodległość) i będzie mógł wrócić do (kraju).
    Po pewnym czasie następuje u niego zobojętnieie dla świata. Samotne życie na wysepce wpływa na jego usposobienie i osobowość. Rezygnuje ze wspomnień i marzeń, przestaje tęsknić za (Polską) i jego nostalgia przechodzi w rezygnację. Staje się niemal mistykiem.

Ostatnio dodane zadania: