Opis krajobrazu.

#1655
Temat utworzony · 2 Posty · 51 Wyświetlenia
  • Jesienny las - opis krajobrazu.

  • Jesienią często wyjeżdżamy w soboty i niedziele do lasu. Oczywiście na grzyby. Już z daleka jesienny las prezentuje się bardzo pięknie. Gdy podejdziemy bliżej, można już wyróżnić ogromne dęby i białe brzozy. Liście i igły starych buków i modrzewi przybierają kolory złota, a także sprawiają, że czujemy się jak w raju.

    Kolorowe liście leżą wszędzie. Brodząc wśród nich słyszymy ich piękny szelest. Wolno kroczymy po runie leśnym i szukamy pięknych grzybowych okazów. W naszych okolicach nie brakuje ich, trzeba tylko dobrze wypatrywać. Pod brzozami znajdujemy brązowe kozaki, pod dębami prawdziwki, a we wrzosach i krzewinkach jagodowych żółcią się pieprzniki. Maślaki i rydze wychylają się spod sosenek i zapraszają nas abyśmy je zebrali.

    W jesiennym lesie warto zbierać nie tylko grzyby. Nad naszymi głowami pochylają się gałęzie leszczyny ze smacznymi orzechami. Znajdziemy też poziomki, borówki i jagody. Leśne gryzonie takie jak wiewiórki czy koszatniczki robią zapasy na zimę. Ptaki też mają wtedy dużo pożywienia, dziki objadają się żołędziami i buczynowymi orzechami. Gdy dobrze się zasłuchamy, możemy usłyszeć ryk nawołujących się jeleni.

    Wczesnym rankiem w jesiennym lesie błyszczy rosa, a także unosi się poranna mgła. Pomiędzy krzakami jałowców pająki zakładają swe sieci, w które wpada nie jeden owad. Las w pełni ożywia się wtedy, gdy słońce wschodzi wysoko. Jego promienie przenikają przez liście, które jeszcze pozostały na drzewach. Leśne ptaki śpiewają, fruwają tu i tam, las tętni jesiennym życiem. W oddali słychać odgłosy ścinanych drzew przez drwali. Las jest zawsze piękny i urokliwy.

Ostatnio dodane zadania: