Mały Książę - charakterystyka postaci.

#1654
Temat utworzony · 2 Posty · 29 Wyświetlenia
  • Napisz charakterystykę Małego Księcia.

  • Moją ulubioną książką jest książka Antoine de Saint - Exupery'ego '' Mały Książę ". Opowiada ona o chłopczyku zamieszkującego asteroidę B-612, który przybył na Ziemię. Pojawił się na Saharze, gdzie spotkał pilota uszkodzonego samolotu. To mały chłopczyk o dość szczupłej budowie z kręconymi blond włosami. Nie był wysoki, ale za to miał sympatyczny wyraz twarzy. Nosił na sobie długi czerwony płaszcz.

    Można powiedzieć, że był on bardzo pracowity, gdyż na swojej asteroidzie wzorowo wykonywał zadania, między innymi systematycznie czyścił wulkany. Cechowała go również opiekuńczość, zawsze dbał o różę. Nadmienić warto również, że odznaczał się bujną wyobraźnią, potrafił wyobrazić sobie baranka i słonia w wężu Boa. Pragnął również znaleźć prawdziwego przyjaciela, dlatego spędzał wiele czasu z lisem. Mały Książę nie tolerował żadnych kłamstw, a wręcz je potępiał. Zadawał często inteligentne pytania, które zadziwiały ludzi mieszkających na odwiedzanych przez niego planetach. Podczas jego rozmowy z pilotem można dostrzec błyskotliwość postaci. Jednakże czasem był zbyt naiwny, ale możemy to tłumaczyć jego wiekiem i dziecięcym podejściem do świata dorosłych. Nie opuszczał nigdy swojej ukochanej róży, był jej wierny do samego końca. Można śmiało stwierdzić, że bohater w porównaniu do swoich rówieśników jest bardzo mądry i nie jest już dzieckiem.

    Mały Książę to bardzo pozytywna postać. Swoim postępowaniem udowodnił, że jest wzorem godnym naśladowania. Dzięki niemu możemy zrozumieć czym jest prawdziwa przyjaźń oraz miłość. Sądzę, że każdy po tej lekturze bardzo go pokocha i weźmie za przykład. Takie dzieci w dzisiejszych czasach są niemalże wyjątkami, a bohater udowadnia, że nie wiemy o innych ludziach wszystkiego.

Ostatnio dodane zadania: