Opowiadanie.

Temat utworzony · 2 Posty · 50 Wyświetlenia
  • Dokończ opowiadanie i opisz późniejsze zdarzenia z udizałem bohatera, które będą należały do fabuły. (załącznik)xxxxxxxx.PNG

• Z drżeniem serca przestępował próg rodziców. Jak dobrze będzie ich zobaczyć, jak tęsknił, nawet nie przypuszczał, że tak bardzo.
    Matka jak zwykle krzątała się w kuchni.
    – Jak poszła sprzedaż kuponów? – zagadnęła wesoło i jak gdyby nic zabrała się do dalszej pracy.
    – Doskonale! – wykrzyknął Julek i podbiegł do matki ściskając ją z całych sił – nawet nie przypuszczasz matko jak dobrze! – Gdzie ojciec?
    – Siedzi za domem z fajką – odpowiedziała uśmiechając się.
    Julek niewiele myśląc pobiegł za chatę. Ojciec rzeczywiście siedziała tam, przygarbiony nieco i rozmyślał. Smużka dymu łagodnie snuła się w górę.
    – Witaj ojcze!
    – Witaj synu! – Znalazłeś upragniony kwiat?
    – Kwiat? – Znalazłem coś o wiele droższego nad skarby, jakie daje zaczarowany kwiat paproci – odparł chłopak – Odkryłem, że rodzina to jest coś, co w moim życiu liczy się najbardziej – rodzina oraz miłość do drugiego człowieka. Na cóż bogactwo, kiedy nie można się nim podzielić? – Na co ono komu? To tylko próżność! I marność nad marnościami!
    – Prawdę mówisz chłopcze – odparł ojciec, prawdę najczystszą, Ot widzisz, my z matką tyle lat razem żyjemy, kochamy się, szanujemy i to myślę jest w życiu najważniejsze! Cieszę się, że chociaż takiś młody, już zrozumiałeś tę prostą prawdę, o której tylu zapomina!
    – Tak ojcze.
    I padli sobie w objęcia, a Julek wiedział, że prawdziwy skarb ma już dawno w swym posiadaniu.

Ostatnio dodane zadania: