Jaka historia przychodzi ci na myśl gdy patrzysz na obraz Silvii Pastore? Napisz opowiadanie!

Temat utworzony · 2 Posty · 203 Wyświetlenia
  • Jaka historia przychodzi ci na myśl gdy patrzysz na obraz Silvii Pastore? Napisz opowiadanie!

Opowieść.jpg

• Opowieść
    Drobna elfka napięła łuk. Wypuszczona lekko strzała poszybowała i z łoskotem wbiła się w drzewo nieopodal złotej łani. Zwierzę zerwało się gwałtownie i dało nurka w pobliskie krzaki.
    – Co za pech, znowu spudłowałam, ale dopadnę cię jeszcze!
    Ruszyła tropem łani.
    Łania oddychała ciężko. Biegła ile sił w nogach, byle dalej od prześladowczyni. Las wkoło to ciemniał, to jaśniał jej przed oczyma. Wtem zauważyła ognistego ptaka. Szybował majestatycznie na niebie.
    – Chodź za mną – odezwał się do łani – Zaprowadzę cię do Demianusa, on cię obroni.
    – Prowadź, elfka jest tuż - tuż, boję się, że tym razem stracę życie. Zawzięła się na mnie.
    – Nie obawiaj się, Demianus, to dobry człek, on ci pomoże.
    Ptak wzbił się wyżej, łania podążała krok w krok za nim. Wreszcie dotarli do pomarańczowych wzgórz. Stał tam, niczym Bóg jakiś, ze skórą lwa na ramieniu i wyglądał bardzo niezwykle. Łania podeszła i opowiedziała o swojej prześladowczyni. Jakby pod wpływem jej słów elfka pojawiła się w zaroślach nieopodal.
    – Czemu ją ścigasz? – rzekł do niej Demianus – wszak istota ta nie wyrządziła ci nic złego. Czyż to ma być tylko rozrywka? Rzeknij mi coś.
    Elfka nic jednak nie rzekła, a zawstydziła się tylko i odeszła. Łania poczuła ulgę, uczucie, którego dawno nie doświadczyła. Była bezpieczna.

Ostatnio dodane zadania: