Napisz opowiadanie : Kiedy opuszczam mój makowy dom i poznaję drugiego człowieka.

Temat utworzony · 2 Posty · 268 Wyświetlenia
  • Kiedy opuszczam mój makowy dom i poznaję drugiego człowieka. - opowiadanie

• Kiedy opuszczam mój makowy dom i poznaję drugiego człowieka, jestem pełna optymizmu.

Drugi człowiek to bogactwo doświadczeń i przeżyć, jakże różnych od mojego. Z takiego kontaktu wynieść mogę wiele cennych informacji o świecie, do którego przybyłam. A świat to dziwny i wyjątkowy. Przemierzam go ze zdziwienia otwierając oczy, chłonąc bogactwo i różnorodność zjawisk, rozkoszując się odmiennością. Kiedyś, kiedy powrócę do mojego makowego domu, będę miała o czym opowiadać pozostałym – zadziwię ich!

Spotkany drugi człowiek to wielka niewiadoma. Zagadka, tajemnica, a odkrywanie jej przynosi mi satysfakcję. Milimetr po milimetrze odsłaniam usposobienie, charakter, naturę tej odmiennej ode mnie istoty. Zaskakuje mnie ona na każdym kroku. Śmieję się i płacze wraz z nią. Poznawanie drugiego człowieka jest jak czytanie książki, pełne przygód i skrajnych emocji. Nigdy nie wiadomo, jak się kontakt taki zakończy, tak jak nie wiadomo, jak potoczą się przygody bohaterów.

Tak więc jestem pełna optymizmu, gdy poznaję drugiego człowieka. Nie obawiam się, lecz cieszę z każdej minuty czasu spędzonego z nim. To najlepsza rzecz, jaka mnie mogła spotkać tak daleko od mojego makowego domu.

inne opowiadania znajdziesz tu: https://szkolnecentrum.pl/topic/1565/kiedy-opuszczam-mój-makowy-świat-i-spotykam-drugiego-człowieka-napisz-opowiadanie

Ostatnio dodane zadania: