Czy lepiej mieszkać w domu czy w bloku? - rozprawka

#1619
Temat utworzony · 2 Posty · 92 Wyświetlenia
 • Czy lepiej mieszkać w domu czy w bloku? - rozprawka

 • Plan rozprawki : Lepiej mieszkać w bloku czy w domu?

  Teza : Według mnie mieszkanie w domu ma więcej zalet niż mieszkanie w bloku. Postaram się to udowodnić w przytoczonych poniżej argumentach.

  Argument 1 => Można zauważyć, że mieszkanie w domu jednorodzinnym jest marzeniem wielu ludzi. Z pewnością ma na to wpływ poczucie prywatności, jakie daje mieszkanie w oddzielnym budynku. W bloku nie czujemy się zbyt swobodnie, bo każdy każdego zna i dzieli nas od sąsiadów tylko cienka ściana.

  Argument 2 => Nie wolno też pominąć faktu, że we własnym domu mamy spokój. Nie musimy słuchać dźwięków generowanych przez sąsiadów. Nikt nam nie wierci „nad uchem”, nie puszcza głośnej muzyki, ani nie krzyczy, co jest częstym problemem w blokach, zwłaszcza jak się ma kłótliwych i krzykliwych sąsiadów.

  Argument 3 => Warto też zauważyć, że wielką zaletą mieszkania we własnym domu jest zapewne dostęp do działki. Można na niej uprawiać warzywa, owoce i kwiaty. Ponadto w ogrodzie mamy świeże powietrze i możliwość spokojnego wypoczynku. Taki komfort sprawia, że czujemy się wolni i niczym nieskrępowani. Możemy robić ogrodowe party i korzystać z grilla, co jest w bloku zabronione.

  Argument 4 => Ostatnim moim argumentem jest fakt, że w domu mamy więcej miejsca niż w bloku. Zazwyczaj jest to kilka pokoi, duże przestronne wnętrza i niebanalne rozwiązania architektoniczne. W bloku natomiast czujemy się skrępowani. Zazwyczaj małe pokoje i mały metraż sprawiają, że się „dusimy
  w betonowej klatce”.

  Podsumowanie => W świetle przytoczonych argumentów, jasno widać, że lepiej mieszkać we własnym domu, bo niesie to za sobą wiele zalet w przeciwieństwie do życia w bloku. Dlatego uważam, że postawiona teza została przeze mnie uzasadniona przez powyższe przykłady.

Ostatnio dodane zadania: