Napisz opowiadanie na dowolny temat tak aby pasowało do podanych złotych myśli.

#1583
Temat utworzony · 3 Posty · 54 Wyświetlenia
 • Napisz opowiadanie na dowolny temat tak aby pasowało do podanych złotych myśli z książki Mały Książę. (minimum 200 słów)

  -,,idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko"

  -,,autorytet opiera się na rozsądku"

  -,,mowa jest źródłem nieporozumień"

  -,,wśród ludzi jest się także samotnym"

 • Samotna wśród ludzi.
  Tego już było zbyt wiele, jak dla Nicoli. Łzy spływały jej po policzkach, usta drżały, gdy wróciła zrozpaczona do domu. Jednak nikt tego nie zauważył.

  Mama jak zwykle krzątała się w kuchni, tata coś tam ustawiał przy telewizorze, u brata był kolega – grali w jakaś grę komputerową. Nikt nie obdarzył jej wnikliwszym spojrzeniem. Zupełnie nikt. Wystarczyło zdawkowe „cześć” i pozostała sam na sam ze swoim bólem. Poszła na górę do swojego pokoju. Wtuliła twarz w poduszkę i leżała tak rozpamiętując dzisiejszą kłótnię z Krzyśkiem.
  – Dlaczego on mnie nie rozumie? Tłukło jej się po głowie. Przecież muszę mieć trochę swobody, trochę oddechu. Nie może mnie izolować od innych.
  Dwumiesięczny związek z chłopakiem pozbawił ją przyjaciół. Chłopak był tak zaborczy i zazdrosny o wszystkich, że zerwała wszelkie przyjaźnie i teraz, kiedy między nimi zaczęło zgrzytać, nawet nie miała, z kim tego przedyskutować. Nie miała, komu się wyżalić i wypłakać. Nie miała, z kim po prostu porozmawiać.
  Drążącymi rękoma wzięła telefon w dłonie. Może, chociaż Agnieszka ze mną porozmawia? Wystukała numer, czekała długo, ale nikt nie odbierał. Czy nie słyszała telefonu, czy nie chciała z nią rozmawiać? – tego Nicola nie wiedziała.

  W domu nie mogła liczyć na zrozumienie i rozmowę. Wiecznie zajęci rodzice nie mieli na to po prostu czasu, a brat? Brat był zwyczajnie za młody i żył we własnym świecie wypełnionym bohaterami z GTA czy Uncharted. Czuła się taka samotna. Taka samotna wśród ludzi.

 • Annapurna
  Wyprawę planowali od dawna. Trenowali na niższych szczytach, łapiąc formę i doświadczenie. Zdobywali szczyt po szczycie, pnąc się coraz wyżej w swych osiągnięciach. Teraz postanowili podołać czemuś większemu. Wybór ich padł na Annapurnę, dziesiąty co do wysokości szczyt Ziemi. Chociaż uchodzi ona za jeden z najniebezpieczniejszych do zdobycia, ich to nie wzruszało. Spakowali wyposażenie i pełni optymizmu wyruszyli do Nepalu.

  Opracowując plan podejścia, chcieli górę zdobyć w najkrótszym czasie, jednak w zachodniej partii masywu znajduje się jedno z najwyższych urwisk na świecie. Ta droga nie była do osiągnięcia. Postanowili szczyt podejść od strony łagodniejszej. Nie zawsze bowiem to, co wydaje się drogą prostą, jest rzeczą łatwą. Idąc prosto przed siebie, nie można zajść daleko, wiedzą o tym wszyscy zdobywcy. Oni również.

  Skorzystali z drogi odkrytej przez polską wyprawę w 1981 roku – Drogi Zakopiańczyków, którą sami odkrywcy nazwali Drogą Jana Pawła II. Wyprawa okazała się dla nich sporym wyzwaniem. Przezwyciężając jednak surowy klimat i własne słabości osiągnęli sukces. Oczywiście były chwile zwątpienia i słabości, zawsze takie są. Pokonywali je wspólnymi siłami, wspierając się między sobą. Ich relacje zacieśniły się, odnaleźli przyjaźń i zrozumieli, że zawsze mogą na siebie liczyć.

  Wracającą z wyprawy ekipę rodzina i przyjaciele witali z entuzjazmem. Niektórzy przyznali się, że nie wierzyli w sukces, że uważali tę eskapadę za szaleństwo i tym bardziej gratulowali sukcesu zdobywcom. A oni? Już w skrytości serc planowali kolejną niesamowitą wyprawę.

Ostatnio dodane zadania: