Napisz opowiadanie fantastyczne o ogrodzie.

#1578
Temat utworzony · 2 Posty · 88 Wyświetlenia
  • Napisz opowiadanie fantastyczne o ogrodzie.

  • Ogród
    Na lewo od strumienia, za łąką, niedaleko lasu, rósł ogród. Nie wiadomo kto był jego właścicielem. Nikt kwiatów nie doglądał, nie grabił liści i nie plewił chwastów, a jednak ogród ten był najwspanialszym miejscem na ziemi. Był tak piękny, że ludzie zewsząd przyjeżdżali podziwiać jego wspaniałość.

    Krążyły wokół ogrodu liczne historie opowiadane przez starowinki na wsiach, a powtarzane przez matki swoim dzieciom. Ponoć miała ogrodem opiekować się wiedźma, która wykorzystując swój dar magii zamieniała urodziwe dziewczyny w kwiaty, zapełniając w ten sposób ogród wyjątkowymi gatunkami. Ile było w tym prawdy? Nie wiadomo. Faktem jednak było, że ogród rósł i promieniał najpiękniejszymi barwami na świecie. Wśród roślin uwijały się tysiące owadów: pracowitych pszczół i barwnych motyli, tak pięknych, jak same kwiaty. Wszystko drżało i wibrowało wkoło.

    Pewnego dnia zabłądziła do ogrodu mała dziewczynka. Była chuda i wylękniona. Zagubiła się pośród pól i już trzy dni minęły, jak błąkała się po okolicy, gdy w końcu weszła w cudny świat kwiatów. Od razu otoczyło dziewczynkę dobro – czerwone róże nachyliły swe płatki i napoiły małą poranną rosą, a pszczoły przyniosły jej pyłek zmieszany z miodem, by się posiliła. Zmęczona zasnęła. Śniła o matce, która łzy wylewała za swoją córeczką. O braciszku wałęsającym się z kąta w kąt i nie mogącym znaleźć sobie miejsca bez siostry. O mały kudłatym piesku, który wył do księżyca z tęsknoty. Obudziła się. Był środek nocy i panowała straszna ciemność, ale dziewczynka postanowiła iść dalej. Wiedziała już dokąd, a wzmocniona darami ogrodu miała siły na dalszą drogę.

    Czy mała dotarła do domu? Nie dowiemy się. Rankiem ogród przebudził się i jej już nie było. Znowu pomiędzy kwiatami uwijały się barwne motyle i pracowite pszczoły, a róże wyciągały swe głowy ku słońcu.

Ostatnio dodane zadania: