Opisz wybrane zjawisko atmosferyczne np. zachód słońca, mgłę czy tęczę.

Temat utworzony · 2 Posty · 24 Wyświetlenia
  • Opisz wybrane zjawisko atmosferyczne np. zachód słońca, mgłę czy tęczę.

• Zachód słońca
    Zmierzcha. Niebo nad moim domem stało się żółto - pomarańczowe.

Chmury oświetlane ostatnimi promieniami przybrały barwę żółci i złota. Słońce powoli skrywa się za drzewami ustępując miejsca zmrokowi. Ostatnie ptaki z krzykiem zmierzają na nocleg. Minuta po minucie ta pomarańczowo-czerwona kula niknie, do zupełnego jej braku. Żegna się ze światem, aż do ranka, gdy znowu wzejdzie na nieboskłon.

Cała natura jakby na chwilę zamarła w bezruchu obserwując to cudowne zjawisko, rozgrywające się każdego wieczoru, a jednak tak ciągle fascynujące. Dobranoc.

Mgła,
    Wyciągam rękę przed siebie, a ona niknie w mleczno - białej woalce. Świat spowiła mgła. Patrzę przed siebie, ale widzę zamiast znajomych przedmiotów, jeno ich zarysy, dosłownie oblepione, jakby zanurzone w mleku. Posuwam się niemal po omacku, bo chociaż słońce dawno już wstało, jego promieniom też trudno przebić się na ziemię. Silniej dochodzą do mnie różne dźwięki, jakby niesione przez mgłę. Wiatr smaga nią i przegania, aż wreszcie powolutku rozpływa się i rodzi się świat.

Tęcza,
    Gdy deszcz wreszcie ustanie i wzejdzie słońce, pojawia się tęcza. Jak barwny pomost łączy to co było strachem, z tym co jawi się spokojem. Siedem barwnych pasów to już przysłowiowy jej opis. Zlewając się nieco, przechodzą łagodnie jeden w drugi. Kropelki wody w powietrzu budujące to zjawisko, delikatnie drżą i wibrują. Jakby oddychały.

Zawsze w tym samym miejscu, zawsze jednakowo cudowna, gdy obserwuję ją ze schodów mojego domu. Jest niczym magiczny symbol zwycięstwa dobra nad złem, światła nad ciemnością. Jest oszałamiająca w swej prostocie. I piękna.

Ostatnio dodane zadania: