Napisz opowiadanie o postaci fantastycznej która ukradła ludziom wszystkie dźwięki świata.

#1575
Temat utworzony · 2 Posty · 279 Wyświetlenia
 • Napisz opowiadanie o postaci fantastycznej która ukradła ludziom wszystkie dźwięki świata.

 • Jak Mordasen dźwięków świat pozbawił,
  Dawno temu, za górami wysokimi, za morzami dalekimi żył krasnolud wąsaty, którego przebiegłość znana była na cały świat.

  Mordasen, bo tak miał na imię, nienawidził muzyki i wszelkich dźwięków, jakie wydawał świat. Postanowił skonstruować maszynę, która pochłonie wszelkie dźwięki świata i zamknie je w małym pudełku, tak aby zniknęły one z jego powierzchni. Jak postanowił, tak zrobił. Kiedy jego dzieło zostało ukończone, wyszedł na wielka górę i uruchomił maszynerię. Dźwięki, jeden po drugim, zaczęły znikać w pudełku, robiło się coraz ciszej. Uradowany Mordasen wykrzyknął: Jaka wspaniała cisza!, ale żadne słowo nie padło z jego ust. Wszystkie bowiem dźwięki pochłonęła maszyna i ukryła wewnątrz pudełka.
  Ukrył Mordasen pudełko wewnątrz krateru wygasłego wulkanu i szczęśliwy powrócił do domu. Teraz jest tak cicho, jak być powinno, pomyślał i zasnął.
  Mijały lata. Smutny świat bez dźwięków trwał, ludzie zapomnieli o radości śpiewu i tańca, o rozmowie. Ale miało się to zmienić. Oto wygasły wulkan ożył i wystrzelił ogniem i lawą w górę, unosząc pudełko z dźwiękami. Roztrzaskało się ono uwalniając to, co kryło w środku. Nagle świat zamienił się w tętniącą dźwiękami przestrzeń. Zdumieni ludzie wylegli przed swe chaty – mogli mówić i słuchać. Radości nie było końca. Powrócił taniec i śpiew, zakwiliły ptaszęta, zaszumiał wiatr w drzewach. Dzieci radośnie się zaśmiały.

  A Mordasen? Musiał pogodzić się z istnieniem dźwięków, nawet zatęsknił troszkę za nimi, chociaż nigdy się do tego nie przyzna.


Ostatnio dodane zadania: