Jestem Polakiem kultywującym tradycje narodowe.

Temat utworzony · 2 Posty · 45 Wyświetlenia
  • Jestem Polakiem kultywującym tradycje narodowe. Ustosunkuj się do tego stwierdzenia posługując się przykładami z twojego życia.

• Jestem Polakiem kultywującym tradycje narodowe.

Jestem Polką i podkreślam to na każdym kroku, nie wstydzę się Ojczyzny. W rozmowie przyznaję się do polskich korzeni, nie ukrywam pochodzenia.

Staram się używać ładnej polszczyzny. Nie zaśmiecam jej niepotrzebnymi obcojęzycznymi zwrotami, jeżeli nie jest to konieczne. Oczywiście uczę się także języków obcych, aby mieć lepszy kontakt z ludźmi z zagranicy i móc opowiadać im o Ojczyźnie. Czytam dużo, aby mój język był coraz bogatszy. Staram się nie robić błędów ortograficznych i stylistycznych, ponieważ uważam, że piękna polszczyzna jest też wyrazem patriotyzmu i dbałości o tradycje narodowe.

Dbam o polskie tradycje. Pielęgnuję zwyczaje narodowe i obrzędy. Uczestniczę w obchodach świąt państwowych. Zawsze w moim oknie widnieje flaga Polski w dniach 1-3 maja czy 11 listopada. Znam historię Polski, interesuję się bieżącymi wydarzeniami, umiem nawet zaśpiewać niejedną pieśń patriotyczną. Uczestniczę w głosowaniach, aby dołożyć własną cegiełkę w rozwój państwa – nie zostawiam wszystkich decyzji innym.

Gdy wyjeżdżam poza granice Polski staram się zachować przykładnie, aby nie psuć opinii Polakom jako narodowi. Szanuję zwyczaje obcokrajowców i nie dopuszczam do sytuacji, kiedy Polska musiałaby się za mnie wstydzić. Dbam o wizerunek Polaka za granicą.

Ostatnio dodane zadania: