Opis bohatera komiksu

#1536
Temat utworzony · 4 Posty · 42 Wyświetlenia
 • Opisz swojego ulubionego bohatera komiksu min 100 słów

 • Thorgal Aegirsson, bo o nim będzie mowa, to bohater serii komiksów z gatunku fantasy. Za stronę graficzną odpowiada polski rysownik Grzegorz Rosiński, zaś tekst jest autorstwa Jeana Van Hamme.
  Thorgal, chociaż wychowywał się wśród wikingów, nie jest jednym z nich. To dziecko „ludzi z gwiazd” – „gwiezdne dziecko” znalezione nad brzegiem morza. Stąd jego imię, oznaczające posłańca.

  Jest on ciemnowłosym mężczyzną, cechującym się siłą fizyczną, zręcznością (jest doskonałym łucznikiem) oraz intelektem. Ma również niewyobrażalne szczęście, wychodzi często z niebywałych opresji, chociaż nie jest superbohaterem. Ma niechęć do wszelkich form przemocy, jest na wskroś uczciwy i lojalny wobec towarzyszy i rodziny. Zawsze postępuje w zgodzie z sumieniem i praworządnie. Wyjątkiem był epizod, gdy stracił pamięć i został przywódcą piratów. Nie był jednak wówczas sobą.
  Wybranką Thorgala jest Aaricia – księżniczka wikingów, z którą ma dwójkę dzieci – Jolana i Louve.

  Bardzo lubię czytać przygody Torgala, często fantastyczne, nierealne wręcz i niesamowite, rozgrywające się na granicy światów Midgaru i Asgardu. Podoba mi się postawa bohatera - jego niezłomność i praworządność oraz miłość do bliskich.

 • Na tobie można polegać. Dzięki

 • @Daniel-Wozniak Nie ma sprawy 🙂

Ostatnio dodane zadania: