Napisz opowiadanie.

Temat utworzony · 2 Posty · 166 Wyświetlenia
  • Wyobraź sobie że losy bohaterów "Świtezianki" potoczyły się inaczej. Napisz opowiadanie rozpoczynające się od zdania: Nimfa wodna na próżno kusiła strzelca.

• Nimfa wodna na próżno kusiła strzelca. Był nieugięty. Przed oczyma stała mu postać dziewczyny i przysięga, którą jej składał.
    – Przysięgałem! Jakże teraz mam zniweczyć obietnice – myślał.
    – Czy ta zjawa, choć niewyobrażalnie piękna jest rzeczywista? Może to ułuda? Nie ważne to, nie mogę złamać danego słowa. Jakimże okazałbym się człowiekiem? Niegodziwcem jakimś niegodnym czyjejkolwiek miłości.
    Odwrócił się i już miał odejść, gdy usłyszał znajomy głos:
    – Strzelcze! Ukochany!
    Odwrócił wzrok. W miejscu, gdzie wcześniej stała nimfa, była ona - jego wybranka. Nic nie rozumiał, miał w głowie mętlik. Przecież widział tę dziwną, nierealna piękność, tę nimfę! A teraz nie ma jej, a wśród fal stoi dziewczyna, której poprzysiągł miłość.
    Dziewczyna podeszła i objęła go. Potem zaś najsłodziej, jak umiała rzekła:
    – Przepraszam, że wystawiłam cię na próbę, ale musiałam, musiałam wiedzieć, czy przysięga, którą mi składałeś, była prawdziwa. Czy całym sercem jesteś ze mną? Czy to nie igraszka z twojej strony?
    – Przeszedłeś próbę! Oparłeś się!
    On jeszcze oszołomiony tym, co zaszło, zachwiał się lekko, a potem spojrzał w jej słodkie oczy i przytulił. Przepełniony był szczęściem.
    – Już nie odejdziesz, prawda?
    – Nie, kochany, już będę z tobą na zawsze!
    Jezioro nadal burzyło się i pieniło. Wiatr pędził fale, a oni stali tak ... szczęśliwi, nierealni, zakochani!

Ostatnio dodane zadania: