Napisz opowiadanie.

#1473
Temat utworzony · 2 Posty · 166 Wyświetlenia
 • Wyobraź sobie że losy bohaterów "Świtezianki" potoczyły się inaczej. Napisz opowiadanie rozpoczynające się od zdania: Nimfa wodna na próżno kusiła strzelca.

 • Nimfa wodna na próżno kusiła strzelca. Był nieugięty. Przed oczyma stała mu postać dziewczyny i przysięga, którą jej składał.
  – Przysięgałem! Jakże teraz mam zniweczyć obietnice – myślał.
  – Czy ta zjawa, choć niewyobrażalnie piękna jest rzeczywista? Może to ułuda? Nie ważne to, nie mogę złamać danego słowa. Jakimże okazałbym się człowiekiem? Niegodziwcem jakimś niegodnym czyjejkolwiek miłości.
  Odwrócił się i już miał odejść, gdy usłyszał znajomy głos:
  – Strzelcze! Ukochany!
  Odwrócił wzrok. W miejscu, gdzie wcześniej stała nimfa, była ona - jego wybranka. Nic nie rozumiał, miał w głowie mętlik. Przecież widział tę dziwną, nierealna piękność, tę nimfę! A teraz nie ma jej, a wśród fal stoi dziewczyna, której poprzysiągł miłość.
  Dziewczyna podeszła i objęła go. Potem zaś najsłodziej, jak umiała rzekła:
  – Przepraszam, że wystawiłam cię na próbę, ale musiałam, musiałam wiedzieć, czy przysięga, którą mi składałeś, była prawdziwa. Czy całym sercem jesteś ze mną? Czy to nie igraszka z twojej strony?
  – Przeszedłeś próbę! Oparłeś się!
  On jeszcze oszołomiony tym, co zaszło, zachwiał się lekko, a potem spojrzał w jej słodkie oczy i przytulił. Przepełniony był szczęściem.
  – Już nie odejdziesz, prawda?
  – Nie, kochany, już będę z tobą na zawsze!
  Jezioro nadal burzyło się i pieniło. Wiatr pędził fale, a oni stali tak ... szczęśliwi, nierealni, zakochani!

Ostatnio dodane zadania: